| KillerMafiotul a întrebat:

E mai bine sa folosesc linux daca vreau doar sa programez in html/php/mysql? Sunt diferente mari fata de windows?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt mici diferente dar de obisnuiesti odata ce inveti cum functioneaza linuxul.

Serverele adevarate sunt mai mereu pe linux, foarte rar pe windows, doar atunci cand se folosesc tehnologii specifice Microsoft asa ca cel mai bine e sa inveti pe linux.

| KillerMafiotul explică (pentru suntserios):

Stii o versiune mai buna de linux dupa care sa lucrez? Sau sunt aproape la fel toate versiunile, asa cum am auzit?

| Bula a răspuns (pentru KillerMafiotul):

Poti folosi Ubuntu Linux.
E simplu, are tot ce ai nevoie si chiar mult mai mult.

| suntserios a răspuns (pentru KillerMafiotul):

Pentru inceput poti incerca ubuntu

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu am linux/ubuntu. Nu e foarte diferit de windows și nu aș renunța la el...