| Shukacu a întrebat:

De unde fac si eu rost de o copie Linux sau alt sistem de operare din familia Unix.
Si merge pe windows 7?

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

De pe google, ca linux e free.
Ce legatura are windows 7 daca o sa dispara cand instalezi linux-ulstraight face?

| AugustinFiltru a răspuns:

Sistem de operare este si windows 7
deci daca vrei linux trebuie sa sterg windows de pe pc si sa instalezi linuxu

deci windows, linux, mac si altele sunt sisteme de operare daca vrei sa renunti la unu si sa treci la altu problema ta

| Artegor a răspuns:

Il iei gratuit de la ei de pe site: http://www.ubuntu.com. Sistemul de operare se numeste Ubuntu, dar e facut tot de Linux. Este gratuit, ti-l faci pe un CD cu Nero Burn Image si da, il poti instala pe Win7 ca pe un software, iar cand se booteaza sistemul iti poti alege sa intri pe Linux sau pe Windows