| DarkShina5566 a întrebat:

Cum sterg un virus de pe un stick usb?

Răspuns Câştigător
| MihocBogdan a răspuns:

Il formatezi. Cu alte cuvnite, stergi tot ceea ce ai pe el si virusul o sa dispara odata cu continutul stick-ului. Introdu-l in PC, dai click dreapta si selecteaza functia "Format" sau "Formatare", depinde in ce limba e windows-ul tau. happy

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incepe cu Bitdefender online. Curata-ti PC-ul. Dupa ce l-ai curatat poti baga si stick-ul in computer. Antivirusul va incepe sa lucreze automat. Lasa-l pana termina operatiunea si apoi formateaza-l.

| K0sti a răspuns:

Si in plus mai poti da si disable la autorun in windows! De fapt e un "must have"!

| dannyel86 a răspuns:

Horia2012 a precizat foarte bine. Degeaba scapi de virus de pe stick, daca sistemul e infectat si poti oricand sa te trezesti cu stick-ul virusat. Scaneaza computerul cu un antivirus bun pentru a te asigura ca e curat, apoi formatezi stick-ul si problema e rezolvata.

| horia2012 a răspuns:

Poti sa-l formatezi de 10 ori. Daca nu ai antivirus pe PC si ai virus se transmite imediat si pe stik. Curata PC prima data.

| Bobbye a răspuns:

Click dreapta pe stick -> Format...

| blitzenn21 a răspuns:

Deviruseaza-l cu antivirusul computerului daca nu vrei sa pierzi datele de pe el. daca nu ai nicio problema cu pierderea datelor, formateaza-l