| O123a34n31324 a întrebat:

Am o intrebare! Cum sterg niste fisiere de pe un card de memorie?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Stergere 100% sau stergere rapida? stergere rapida faci cu delete sau format. Stergere 100% faci cu delete, umplere completa, delete iar, umplere completa iar si tot asa de vreo 30 ori pana nu se mai cunoaste informatia veche. Adica overwrite. Practic nu exista stergere. Delete e doar un termen. Daca dai un delete si zice ca e sters de fapt e tot acolo. Daca ai un program de recuperat vei vedea ca ce e deleted de fapt e tot acolo.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu delete

| Anonimul95t a răspuns:

Salut introdu cardul intru dispozitiv selecteaza ce vrei sa stergi si dai delete