| Aishaa a întrebat:

Invat japoneza la liceu si as vrea ca la pc sa pot scrie cu caracterele lor.Nu doar pe word, ci si pe internet tralala. Adica vreau acolo jos unde scrie 'EN' si pot schimba cu 'RO' sa pot schimba si cu caractere japoneza. M-ar interesa toate cele 3 silabare, insa imi e de ajuns doar hiragana.

4 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Scuze ca nu prea are legatura, dar ma poti invata japoneza te rog, mai ajuta foarte mult!

| LittttleMonster a răspuns:

Buna! La ce liceu inveti japoneza? Eu la Creanga in Bucurestilaughing

| extremeddl a răspuns:

Click Start, point to Settings, and then click Control Panel.
Double-click Regional Settings.
On the Regional Settings tab, click the appropriate language, and then click Apply.
Click the Input Locales tab.
In the Input Locales box, click the appropriate language, and then click Properties.
In the Keyboard Layout box, click the appropriate keyboard layout, click OK, and then click OK.

| BlackStar8989 a răspuns:

Apasa unde scrie EN sau RO, apoi apasa Show the language bar, pe chestia aia mica in colt apasa pe mica sageata sub - apasa settings, du-te pe general apasa add, pe pagina aia gaseste japanese, apasa pe + din nou pe + si apoi bifeaza keyboard no acum da OK si esti gata