| utilizatortpu67 a întrebat:

Buna! Am o problema.Mi-am schimbat telefonul ieri deoarece cel vechi pur si simplu se oprise si practic am pierdut tot.Ma rog, nu asta ma deranjeaza ci faptul ca mi-am pierdut contul de Instagram care este foarte important pentru mine.Am uitat parola si singurul lucru care ma poate ajuta sa il recapat este numarul de telefon insa nu merge.Cand apas pe optiunea trimite link pe nr de tel imi apare,,Nu putem trimite un link la acest numar din cauza setarilor tale de securitate". Am incercat sa ma loghez si pe tiktok iar acolo mi-a spus,,folosesti un dispozitiv nerecunoscut"(oricum nu ma intereseaza tiktokul,mi-am facut alt cont)dar instagramul chiar nu pot sa-l pierd. Poate trebuie sa fac ceva in setari,chiar nu stiu si de aceea va cer ajutorul. Orice m-ar ajuta, deci, va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Daca tineai cu adevarat la contul de Instagram setai 2 step autentificator si faceai revizuiri periodice la mailul de backup sau parola

| anemona01 a răspuns:

Daca este conectat cu Facebook ul, poti sa il recuperezi direct de pe Facebook. Eu de fiecare data imi uit parola la Instagram si mereu o schimb cu ajutorul Facebook ului.

| TheChineseMan a răspuns:

Fa cont nou.