| anonimforlife a întrebat:

Hei TPU! Eu locuiesc cu sora mea și aseară ea a ieșit în oraș,când am rămas singură acasă am început să simt un miros de un parfum pe care nu l-am mai întâlnit, ea nu îl are, i-am mirosit toate parfumurile si nici eu nu îl am și îl simțeam din 10 în 10 minute.Un parfum dulce.
Astăzi din nou am început să îl simt, repet nu l-am mai întâlnit sau mirosit vreodată, ferestrele sunt închise ..de unde ar putea veni acel ‘parfum’? ..Deja devine ciudat.(nu stiu la ce categorie sa o pun)

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi de la orice, detergent de vase, detergent de rufe, o hainuta cumparata de ea care-i parfumata, o crema de maini, un sapun, samd.

| Simpatic a răspuns:

Daca are mai multe sticlute de parfum poate nu i le stii pe toate!
sau poate ca se da cu un anumit parfum ascuns pe undeva printr-un sertar. nu cred ca se se da in oras cu el si nu il are acasa, este tot undeva in casa localizata acea sticlutawinking

| anonimforlife explică (pentru Simpatic):

Am întrebat o, nu are foarte multe parfumuri oricum, a zis ca nu știe despre ce vorbesc si chiar si ei i se pare ciudat ..plus ca ea a zis ca nu îl simte, doar eu..asta mi se pare ciudat

| Simpatic a răspuns (pentru anonimforlife):

Atunci nu stiu despre ce ar putea fi vorba.
uneori si rufele spalate cu balsam au un miros puternic si pot lasa un miros puternic in jur...

| gabicoo a răspuns:

Să știi că spectrele - fantomele lasă în urma lor un parfum "misterios". Poate a fost străbunica pe la voi.

| anonimforlife explică (pentru gabicoo):

Adică?

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Daca era vorba de fantome batrane ar fi lasat un miros de parfum de naftalinăwinking

| Lupică27 a răspuns:

E mos craciun care are un mare cadou pentru soruta.

| Dragobeta a răspuns:

Poate primeste vizite si una din acele persoane foloseste parfumul buclucas.

| anonimforlife explică (pentru Dragobeta):

Nu a fost nimeni pe la noi în ultima perioadă, nu aș fi avut dilema asta. dacă am fi avut musafiri sau chestii de genul?

| Dragobeta a răspuns (pentru anonimforlife):

Atunci poate vine din vecini. Trece prin crapaturile peretilor/podelei.
Eu simt uneori mirosul de mancare al vecinei. Caut crapaturile si nu le gasesc. Sunt mici, dar sunt.

| Mihai0101 a răspuns:

Ai avut hepatita? Eu de atunci patesc la unele mirosuri in general afara sau la hainele clatite cu lenor

| norisorulpufos a răspuns:

Pune-o la categoria religie.

| anonimforlife explică:

Ați citit întrebarea? nu e vreun parfum cunoscut,nu l am mai simțit nici o dată si ea nu are acel parfum pe care l am simțit, și încă îl simt, mi se pare ciudat ca simt un miros pe care nu l am mai simțit nici o dată!happy nu am zis ca știți dv cu ce parfum se dă ea, am întrebat o si pe ea si a zis ca nu îl are, și nu am nici vecinehappy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonimforlife):

Poate de afara vine acel miros de parfum. tu esti fată? Ce varsta ai?

| anonimforlife explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da sunt fată, am 20 de anihappy faza e ca noi locuim în Italia, avem ușă ‘anitifurt’, geamuri bune structurate..de asta mi se pare dubios ca de afară nu are cum să vină.

| anonimforlife explică:

A trecut aproape o săptămână si din când în când mai simt mirosul acela,dar nu mereu, nu stiu cum sa va spun, am schimbat paturile, am încercat sa aerisesc dar mirosul ăla tot îmi mai vine unoeori, si aparent și când sunt pe afară îl simt. mi se pare ciudat rău.