| matuz a întrebat:

De ce se acopera oglinzile cand ai un mort in casa?

13 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ca sa aiba crestinii ce "filosofa" pana la groapa raposatului.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Lemonshu,
rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor.
Şi acum răspunsul : Ca să nu se spargă.

| mihaibrasov a răspuns:

E o veche traditie, ca cica s-ar vedea mortul in oglinda si s-ar speria de ceea ce vede. Totusi mortul nu mai se uita in nicio oglinda, ca el nu mai e printre cei vii. Se duce in alte zone astrale... Mai rau e de cei care nu stiu ca au murit. Ei mai raman aiurea sa bantuie, pana cand le vine si lor randul sa primeasca un ajutor sa treaca mai departe.

| CoquineNoire a răspuns:

Are dreptate Lămâia.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Vrăjeli. Și pe mine m-au pus babele din sat să nu mă mai uit în oglindă timp de 6 săptămâni de la moartea bunicii. LOL.rolling on the floor

| StillAlive a răspuns:

Uita-te la Mirrors! Poate unii au luat filmul prea in serios.

| Ghost_1336 a răspuns:

Ca sunt oamenii prosti!

| Ghost_1336 a răspuns:

De unde le scoateti ma oameni buni?
Auzi cica sa nu se vada mortul in oglinda laughing
Sa nu ramana sufletul captiv laughing
Doamneeee...Cum ma sa se vada mortul in oglinda daca E MORT?
Cand o sa vina ziua in care sa scapam si noi de superstitiile si toate prostiile astea? peste 500-1000 de ani?

| Bastet a răspuns:

Bă,deci e vorba că rămâne sufletu' mortului în oglindă, şi când te uiţi în oglindă, pac! îl vezi şi faci infarct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sufletul sau sa nu ramana captiv intr-o oglinda.si sa bantuie,in loc sa mearga la loc de odihna,la loc cu verdeata, unde nu este nici intristare, nici suspin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza imbecilitatii multor ortodocsi, adica niste oameni necititi si neiesiti in lume. Oameni care cred in dumnezeu, dar practica ritualuri pagane. Stupid people laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu vezi pe cineva in spatele tau. Ai curaj sa te uiti in baie pe intuneric in oglinda 30 secunde? Asa si cu mortul.

| Madalina_9364 a răspuns:

Ca sa nu se vada mortul in oglindawinking