| elasexygagica a întrebat:

De ce nu se legalizeaza prostitutia? eu zic ca romania ar iesi din criza daca sar legaliza love struck voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| valy1233 a răspuns:

Ai presta si la mine serviciul asta daca s'ar legaliza?

33 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Aha, deci sa iesim din criza cu orice pret? Eu m-as gandi de doua ori inainte sa vorbesc. Ce, cu legalizarea drogurilor nu am iesi din criza? Hmm, suna ciudat, nu? La fel si cu prostitutia.

| MMihai a răspuns:

Că ai probleme cu capul!
Prostituția are ca efect imediat răspândirea bolilor venerice.
Prostituția este de ne acceptat de toate religiile atee, cât și de restul religiilor.
Religia creștină vorbește explicit de păcatul curviei scris uneori și păcatul prea curviei.
Curve de politicieni de tipul ____________care ne tot vorbesc despre avantajele legalizării prostituției, ca fumigenă aruncată în mas-media, ca să nu vedem cât de prost este condusă țara, ar trebui direcționate / direcționați, pentru o vreme pe centură.
Tu nu ai voie să gândești cu capul tău, că nu se obțin nici un fel de avantaje bugetare, semnificative, din legalizarea prostituției.
Să fure mai puțin, să nu mai dea bani de la buget unor firme clientelare, să renegocieze contracte anterioare foarte păguboase (electricitate ieftină vândută unor băieți deștepți, contractul Alro-Slatina, contractul cu Behtel sau Bechtel, etc.), să schimbe legislația privind băncile, să naționalizeze pe unde este cazul: de exemplu : OMV-Petrom, și să stopeze contrabanda cu alimente și vom ieșii din criză urgent.

| CoquineNoire a răspuns:

De ce gagico, nu-ti mai ajunge salariul din bordelul din Germania?

| DianaScorpio a răspuns:

Te-ai gandit mult pana sa postezi intrebarea?

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Yo nu zick nimic, iubita. love struck
dar cred câ daca aş fiii bâiet teaş lua la câteva multe ture. love strucklove struck
asta daca nu eşhti okay cu fetele.love struck - nu, kă nu este eu.

| Skylar a răspuns:

Daca criza "sar" legaliza, probabil "ar sari" de bucurie.

| chelstone a răspuns:

E doar o chestiune de timp...

| unu a răspuns:

"criza" e un motiv stupid. Prostitutia nu e ca munca la negru in agricultura. E cinic sa o legalizezi doar din motive economice. Prostituatele au de suferit abuzuri si legalizarea doar din considerente economice ar inrautati situatia. Eu sunt pentru legalizare, dar nu in orice fel.
@caractere
pestii nu ar disparea, ci s-ar inmulti.

| Polaris a răspuns:

Observaţi ce patriotism, şi-ar vinde corpul (+ organele genitale) pentru ţara noastră.

| caractere a răspuns:

Numa destepti. Normal ca prostitutia ar trebui legalizata, din mai multe motive :
1. In primul rand din motive de sanatate, fetele ar avea analizele la zi si astfel curvarii nu s-ar mai imbolnavi de sculament si alte minuni;
2. Prostituata ar plati taxele, la fel ca noi toti ceilalti:
3. Nu ar mai sta la colt de strada, ci in case special amenajate, ca sa nu spun altfel,
4. Ar disparea delincventa, pestii.
5.Mai vreti?

| caractere a răspuns:

Fatah, tu esti mitica! Putini de pe site-ul ast au priceput ca tu pui intrebari la misto!

| caractere a răspuns:

@unu, pestii nu s-ar inmulti ci ar deveni patroni de bordel sau bodyguarzi cum spune Cristina si ar plati taxe. Ba mai mult, ar fi controlati, inspectii, etc.
@ Cristina, eu am priceput ce ai spus tu, doar ca, nu sunt de acord cu ce spui big grin
Exemplul cu tigarile de contrabanda din Republica Moldova e irelevant. Inchipuieste-ti cam ce debandada ar fi fost daca tigarile nu ar fi fost legale? De n* spe mii de ori mai mare decat acum.

| BigBang a răspuns:

Din"criza"nu am iesii,eventual din recesiune.
Femeile au vrut drepturi egale, tocmai pentru a nu mai fi tratate precum niste obiecte, iar cand le-au obtinut au dat cu ele de pamant.Prostitutia consta in folosirea femeii pe post de"unealta", de serviciu contra cost.Sunt tari in care s-a legalizat insa teoretic"prostitutia legalizata"intra in contradictie cu "drepturile femeii". Este valabil si invers, pentru barbati.Insa femeile au fost"intotdeauna discriminate"potrvit lor si se mai intreaba de ce, cand cer legalizarea prostitutiei.salut

| costis a răspuns:

Intrebarea e de stiinta sau de filosofie? Cred ca e de folosofie.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ce sa zic?
Mama face supa.

| benny a răspuns:

Asa vei avea si tu un loc de munca du-te si impusca-l pe basecu, normal ca am iesi din criza in Romania sunt cele mai multe curve

| FuckOnCocaine a răspuns:

Ne mutăm femeile în Olanda și legalizăm tot.

| Azazel_2358 a răspuns:

Yeee...daca legalizam prostitutia legalizam si marijuna, heroina si multe altelelaughingCe gandire...

| giuly a răspuns:

Aşa te vreau, gagico! Salvează-ne!

| FOCUS a răspuns:

o idee buna

| CautNume a răspuns:

Esti somera?

| LittleandLiars a răspuns:

Ai aparut?!laughing)Credeam ca nu te mai intorciblushing

| TheSupreme a răspuns:

In primul rand pentru ca o tara care are prostitutia legala nu da bine deloc si toti ne-ar privi ca pe niste handicapati.Stiai ca in Japonia prostitutia e ilegala de prin sec. XV in unele regiuni? Oricum prostituatelor nu au ce le face. Daca ar fi legal nu s-ar schimba decat faptul ca poate le va da un salariu fix laughing dar totusi conceptul ca trupul unui om sa fie de vanzare e inacceptabil.
Morala ne invata ca iubirea fizica e rezultatul dragostei adevarate si e o insulta la adresa fiintei umane ca aceasta sa fie incalcata de dragul placerii oferite in schimb pe bani, fiindca in mod normal dragostea unei persoane e nepretuita.

| StefanKogut a răspuns:

Aceasta este o intrebare foarte generala si nu poate avea decit raspunsuri irelevante. Iti recomand sa incerci sa construiesti tu un text care sa legalizeze prostitutia, in mod concret, si atunci vei intelege de ce pur si simplu nu se poate. Iata un studiu de caz: Daca prostitutia devine legala atunci e o munca, o prestatie platita, si in consecinta trebuie impozitata ca si orice alta munca pentru ca daca nu ai face-o ai discrimina toate celelalte ocupatii legale din Romania, dar daca e o munca reglementata atunci este posibil ca atunci cind te vei duce la Oficiul pentru Somaj pentru ca nu mai ai job-ul de inginer electronist, de exemplu, functionarul iti va propune sa te angajezi ca prostituata, conditiile de eligibilitate fiind minime, si pentru ca e legal nu vei putea refuza sau daca vei refuza vei pierde dreptul la asistenta sociala in perioada de somaj din acest motiv. Mentionez ca nu este un caz tocmai ipotetic, aceasta s-a intimplat in Germania acum aproximativ 10 ani si de aceea Germania a renuntat la intentia de a legaliza prostitutia.Deci te las pe tine sa gasesti solutia...

| LoveAgain a răspuns:

Eu cred ca era legalizata demult doar ca nu se fac bani din asa ceva.Pentru ca cei din alte parti nu-ss la fel de obsedati ca romanii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti de lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar numai daca-mi deconteaza sefu' orele de calareala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perversa mica.

| Adita_8424 a răspuns:

Eu spun sa te impusti pana nu se scumpesc gloantele!