| Bot a întrebat:

Daca ai sti absolut totul ce motiv ai mai avea pentru a trai?

Răspuns Câştigător
| nikywillrock a răspuns:

Nu am cum sa-ti raspund ca nu stiu absolutul. E posibil de imaginat dar imposibil sa avem idei comune. Hai sa-ti zic ceva mind-raping. Eu cred ca daca as sti absolutul ce am zis eu anterior mi s-ar parea penibil. Cand zici absolut te referi pana si la existenta unor sau unui zeitati(e) si ce se afla dincolo de univers si moarte.De asta zic ca e imposibil sa-ti imaginezi ce reactie ai avea pentru ca practic ai fi avut toata experienta din lume, si intrebarea asta pe care ai pus-o vine dintr-un creier cu idei limitate, cum e al fiecaruia dintre noi.

11 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Sa ii inveti si pe ceilalti...

| 4b a răspuns:

Corect; atata timp cat traiesti, ai de invatat...

| Bot explică:

Daca cumva ai sti tot trecutul si viitorul ai sti ce se va intampla daca ai face un anumit lucru deci ar fi cam plictisitor nu crezi?

| madyddd a răspuns:

Cum, ce motiv?
Sa le arat tuturor cat de tare sunt eu ca le stiu pe toaterolling on the floor))))

Traiesc pentru fiecare zi, incerc sa fac lucrurile pe care le vreau, nu cele care "trebuie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te lauzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eu am fost invatat si educat pentru a stii totul am datoria morala ca sa traiesc pentru a salva pe altii de la abrutizare

| Pearl01 a răspuns:

Haioasa intrebarea! Daca ai stii absolut tot(ceea ce mi se pare ireal, un om nu are cum sa stie absolut tot, cat traim invatam, dar sa zicem) unul dintre motivele pentru care ai mai avea pentru ce trai, ar fi sa-i inveti pe oameni ceea ce stii tu. Sa dai si tu o mana de ajutor lumii asteia care e plina de oameni inculti, fara educatie. Sunt diferite programe educationale, in care te poti implica sa ajuti copii cu probleme si fara... Avem multe de invatat de la viata, insa e important sa fim constienti ca indiferent de cat de inteligenti, bogati, etc suntem motivele pentru a traii, pentru a ajuta lumea sunt multe. Trebuie doar sa le vedem si sa le intelegem.

| Luiyza a răspuns:

Sa le demonstrezi tuturor ca tu stii tot.big grinbig grin

| Andre6 a răspuns:

Sa iubesti

| MARIUS0987 a răspuns:

Daca ai sti absolut totul, daca ai intelege intrega realitate, atunci ai deveni Dumnezeu, ai fi nemuritor. Pur si simplu universul ar fi locul tau de joaca.
Sa nu ai impresia ca oameni traiesc cu un motiv, daca ar exista un motiv pentru care traim atunci acela ar fi frica. Si frica de necunoscut ne determina sa tragem cu dintii de viata asta.

| Beatrice007 a răspuns:

Nimeni nu poate sti totul...Dar daca ar fi asa, ar trebui sa demonstrezi ca sti..si ar fi multe alte lucruri de facut, pentru ca omul trebuie sa treaca si prin viata nu sa stie doar anumite lucruri!