| DaVinci29 a întrebat:

Daca ai putea sa ii dai unui copil un SINGUR sfat despre viata, care ar fi acela?

52 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Totul se plateste.

| mgtow a răspuns:

Fi cuminte si bun in viata pentru ca Dumnezeu nu te va abandona.

| DaVinci29 explică (pentru mgtow):

...nu ma face sa incep...

| shadovv a răspuns:

Nu fi prost.

| Zenithf a răspuns:

Asculta de tatal tau si cinsteste pe mama ta, daca vrei sa traiesti mult si bine pe pamant.

| Shammal a răspuns:

Tu esti creatorul vietii tale

| IMC90 a răspuns:

Viata-i ca un butoi mare de kk, ce are pe deasupra un strat superficial de miere. Tu esti liber sa alegi cum il termini :

a) Mananci mai intai mierea, si apoi ramane sa mananci numai kk pana la sfarsit
b) Mananci mai intai kk, iar mierea o lasi la urma
c) Bagi polonicul adanc, si servesti in acelasi timp si mierea si kk, putin cate putin, dar mai mult kk (nu uita ce ''substanta'' este predominanta)

| Woodenpints91 a răspuns:

Să nu pupe în fund, să nu se lase pupat în fund şi să-i calce pe toţi pe cap ca să-i fie lui bine. Şi să nu facă ceva din ce eu n-aş face.

| DaVinci29 explică (pentru Woodenpints91):

Si lasa-ma sa ghicesc. Nu ai face nimic din cele mentionate mai sus?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru DaVinci29):

Exact. Plus multe altele.

| DaVinci29 explică (pentru Woodenpints91):

Cu tot respectul meu, esti tare frate!

| AlxMro a răspuns:

Fi constient de ceea ce faci in fiecare clipa.

| Inferno a răspuns:

Traieste.

| Rapplex a răspuns:

Traieste-o.winking

| 4b a răspuns:

Traieste viata copile, cu gandul la vesniciehappy

| Musique a răspuns:

Ai grijă la tot ceea ce te înconjoară.

| venusdoom a răspuns:

Depinde de ce copil e vorba. Nu i poti pune pe toti in aceeasi oala. Nu poti da acelasi sfat unui copil sarac si unuia putred de bogat.
Sa incerc sa generalizez: Ai o viata inainte. Descopera ce te face cu adevarat fericit, apoi incearca sa ajungi la adevarata fericire ( nemateriala)

| LoveForShania a răspuns:

Niciunul.
Nimeni nu e în măsură să dea sfaturi.

| CeaCuMasca a răspuns:

Ai capacitatea de a-ti crea singur viata, deci nu zabovi, nu ezita, urmareste teluri mari si nu te lasa doborat de mici obstacole.

| Raniia a răspuns:

Viata este cea mai mare mostenire pe care o lasi si ai numai una, asa ca fa-o sa conteze.Viata sa fie mai mare decat tine insuti!

| Delicacy a răspuns:

Nu ştiu, dar probabil i-aş spune o minciună.

| drhotzu a răspuns:

Grijile sunt ca un balansoar: iti dau ceva de facut dar nu te misti de pe loc... asa ca mai bine cauti o solutie decat sa te ingrijorezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vorbi despre esecurile tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e dura. Trebuie sa inveti sa te descurci singur, pentru ca daca o sa cazi, nimeni nu te va ridica

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

In gandire, nu iti depasi limitele!
Niciodata nu iti vei depasi limitele, daca cand nu ai limite.

| DaVinci29 explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Daca esti amabil, as vrea sa te exprimi mai corect. Ma indoiesc ca sunt singurul care nu a inteles ce ai vrut sa spui.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru DaVinci29):

Dara, poate ca altii nu stiu ce e a intelege frumos.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru DaVinci29):

Scuze! De obicei, intru doar pe Trivia\Amuzante. N-am vazut categoria.
N-are niciun inteles, e un fel de "Iubesc tradarea, dar nu suport tradatorii."

| Zeflemitoarea a răspuns:

Toată lumea minte.

| DaVinci29 explică (pentru Zeflemitoarea):

House M. D?

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru DaVinci29):

Nu am vizionat serialul, că nu l-am găsit pe nicăieri. laughing
Dar e cel mai simplu sfat pe care îl poate da cineva. thinking Până şi acel copil poate da sfatul ăsta unui alt copil. E pe înţelesul tuturor.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru DaVinci29):

Love sucks.

| Shatteredx a răspuns:

Bate bea si fu**.

| torsi a răspuns:

Nu trebuie sa fii sentimental/a. lumea e dura.

| Rooobi a răspuns:

Pai ar suna ceva in genul:
Bucura-te de copilarie pentru ca e decat una si la ea nu te mai intorci niciodata!

| CharlieHarper a răspuns:

Sa nu ezite niciodata in a face ceva

| Funions a răspuns:

Viata e prea scurta sa ai regrete, sa astepti dupa altii sau sa te plangi! Lupta pentru ceea ce crezi ca te face fericit fara sa te opresca nimeni!

| Dangel a răspuns:

Sa lupte pana la capat pentru ceea ce-si doreste.

| GenesisXD a răspuns:

Buna, ''Fii in primul rand om, acest lucru conteaza, chiar daca ti-e greu si altii iti intorc spatele, nu uita cine esti, fii un om, numai asa vei reusi, vei avea respectul altora si, in primul rand, te vei simti bine, in pielea ta, deci ...Fii om!''- Acesta e sfatul pe care i l-as da.happy