| Adytza551 a întrebat:

am si eu o problema cu inaltimea am 17 anii si 7 luni si am doar 160 cm fac box de 5 anii aproximativ.alerg foarte mult, fratele meu la 16 ani si 6 lunii e mai inalt ca mine cu 3 CM iar sora mea la varsta de 12 anii aproape ca ma ajuns

In clasa 1 eram cel mai mic am crescut foarte greu nu am crescut dintr-o data si acum sa ma opresc.Parinti mei au in inaltime: Mama 1, 55 iar tata 1.75 as dori sa imi spuneti si mie daca mai exista vreo solutie va rog frumos

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| mimi2000mimi a răspuns:

Fa mult inot, dar nu ridica greutati ca sport pentru muschi. funda?

| andrei47 a răspuns:

Salut, si eu am aceea si problema, am 17 ani am 1, 63 (cam asa), tatal meu are cred 1, 80 si ceva. iar m, ama mea 1, 50, mama tot imi spune ca o sa cresc cand o sa am ''explozia de inaltime'', fratele meu are 11 ani si e mai mic decat mine cu vreo 25 cm. problema e ca din decembrie 2010 nu am crescut nici un mm, acum vreau sa ma apuc de mma, sa imi lucrz putin corpul si poate ca o sa ma si inalt, deja mi-e rusine la cat sunt de mic si ii vezi pe toti cei de varsta noastra cat sunt de inalti deja...:[ te inteleg perfect:[[[

| BloodyDress a răspuns:

Basket?

| gabitu12 a răspuns:

Alergatul si boxul nu ti-au afectat in niciun fel cresterea, este doar genetic.
poate tu o mostenesti pe mama ta iar fratii tai pe taica-tau

| xzzyzy a răspuns:

Inafara de sport, am auzit ca laptele te ajuta sa cresti in inaltime... Eu eram cea mai scunda in clasa 1 si am inceput sa beau mult lapte si sincer si acum beau iar acum (am 14 ani) am 1.70

| Rinadry a răspuns:

Hay nu te speria este geva genetic... oricum nu traba sa iti consider inaltimea un dezavantaj...si apropo sa nu te lasi de sport ok:d:p

| Davidddd a răspuns:

Eu am fost cel mai mic pana in clasa a7a. dintra5a am inceput sa fac fotbal, si in clasa a7a aveam 1, 55-1, 58 (cam asa) iar la fotbal mergeam sa facem vizita medicala 1/6luni. in primele 6 din a8a am crescut 8 cm, iar in ultimele 6luni am crescut 6cm= 14cm intr-un an, deci poate si tu vei creste. ( mama are 163-165, tata are 175). :d

| give0me0everything a răspuns:

Este din familie.Si asa este felul tauwinking
In cazul in care fumezi ar trebui sa te lasi si sa faci sport pentru a elimina fumul din tine.
Sa stii ca nu este o problema inaltimea.
winking
Funda?big grin