| Ursul543fanatic a întrebat:

Eu as cam vrea sa ma apuc de parkour si nu prea stiu de unde sa incep. De cand eram copil puteam sa ma catar pe ziduri, pomi, si altele. Dar simt ca nu este de ajuns. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Annapro a răspuns:

Poti incepe usor, de exemplu : Incearca sa sari peste diferite banci, urcate pe ziduri, sari peste tot ce vezi etc. Incearca sa iti creezi singur un traseu prin gradina, parc, oras sau chiar si in casa laughing! Bafta!
P.S: Poti sa te mai uiti pe YouTube sa vezi niste exemple, niste miscari etc.

2 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Parkour poti face oriunde in oras.
In Romania nu e prea dezvoltat acest sport.

| ArtLover a răspuns:

Cunosc pe cineva care face parkour de ceva timp. Incepe cu niste sarituri usoare, incearca sa iti dezvolti muschii picioarelor, mainilor si a abdomenului. Iti sugerez sa nu faci sarituri periculoase din prima, adica cunostintei mele i-a luat 2 ani de exercitii pentru a se putea apuca de sarituri. Sper ca te-am ajutat!