| dartagnon a întrebat:

Laptele de la vaca direct muls cate proteine are /100 ml? E mai bun daca fac sala decat cel de cumparat?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Normal, orice e natural/ de la tara este mai bun decat ce cumperi. Acum este mai bun datorita faptului ca nu are aditivi nu este pasteurizat etc, dar cantitatea de proteine pe 100ml este cam aceeasi, undeva in jur de 3.4g

| raluk27 a răspuns:

Nu cred ca cel muls direct de la vaca are mai multe proteine decat cel cumparat, eventual mai multe grasimi si bacterii (daca nu il fierbi).

| greyhound a răspuns:

Daca ai o vaca, lasa laptele, bea zer

| cristi1505 a răspuns:

Normal ca e mai bun.Are in jur de 3-3, 4 g de proteine pe 100 ml lapte.

| FitMonkey a răspuns:

E bun dar e gras. are in jur de 3-4%grasime
cel de la magazin are in jur de 1.8%
daca vrei sa iei si in greutate e ok.