| Abjios a întrebat:

Hey, m-am apucat recent de Muay Thai si mi-am cumparat niste manusi de box care au 12 oz, iar ceilalti prieteni ai mei au cu totii 10 oz, oare trebuia sa-mi iau si eu neaparat cu 10 oz? Probasem cateva cu 10 oz si nu prea imi intrau pe mana.
PS:Am 15 ani, 60kg, 1.80

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E mai bine cu 12 oz, te apara mai bine decat 10 oz.

| SkandallKamataru a răspuns:

Ale tale sunt cu 60grame mai grele, nu e mare chestie... poti sa le folosesti linistit parerea mea.

| Leef a răspuns:

Eu zic să lași 12oz. Contează să fie mâna cât mai bine în mănușă. Altfel se fac complicații pe la mâna. Mi s-a întâmplat și mi se umflase mâna cu maănușa de 10 oz