| ninnive999999 a întrebat:

Bună!
Practic sport și de 2 ani mă chinui să ajung la un obiectiv.
Mulți antrenori mi-au spus că nu e din vina fizicul,ci a psihicului.
Am încercat să mă relaxez,să mă antrenez mai mult (greșeam mult mai rău ),am mers la psiholog,la biserică...și nimic.
Am reușit de câteva ori, dar nu de foarte multe ori.Nu e suficient.
Aveți vreo idee cum aș putea găsi o cale să trec peste aceasta barieră psihologică?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde si despre ce sport vorbim
poate ai atins cumva maximul tau peste care numai poti evolua, poate!
nu uita ca omul singur are capacitatea de a se indoi de sine

| doctorandus a răspuns:

Dap, de exemplu la sporturile de lupte (box, box thailandez, etc.) e mai important sa stai si sa incasezi lovituri (sa poti suporta asta mult timp) decat sa fii puternic.

| mODIN a răspuns:

De curiozitate, despre ce obiectiv este vorba?