| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am uitat parola de mail, și pentru a schimba parola yahooul îmi va trimite noua parolă pe acelaș mail straight face GENIAL Ce pot face vă rog, mi-am depus acel mail în cv.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu demult şi eu mă aflam într-o situaţie asemănătoare. Până la urmă, disperată fiind, le-am trimis un mail celor de la yahoo, mi-au răspuns, m-au pus să le răspund la întrebările de securitate (răspunsurile la care probabil le aveau în arhivă), am răspuns şi astfel mi-am recuperat e-mail-ul.
Încearcă şi tu! Baftă!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ți-o va trimite prin telefon (mesaj). Fiindcă, atunci când ți-ai creat contul, ai lăsat un număr de telefon.
De ex, te va întreba:

"Do you have access to this phone?
07** *** ***. We will send you an Account Key to verify you're the owner of this phone."

Dacă contul era mai vechi, când încă se foloseau întrebările de securitate, nu mai ai șanse de a-l recupera.

| STSickSide a răspuns (pentru floresdemayo):

Fază e că nu-mi dă nici o opțiune cum l-aș putea recupera, nu e atat de vechi contul, și nici numărul respectiv nu îl mai am.

| floresdemayo a răspuns (pentru STSickSide):

Uite, încearcă să procedezi așa:
http://imgur.com/a/u8OWP
Acestia sunt pașii. Tu poți încerca ambele variante, la final, vezi ce îți spune...
Dacă spui că nu mai deții numărul, încearcă să dai un click unde scrie că nu ai acces la telefon, în final, vezi ce te îndrumă.
Îți doresc succes, ce să zic, mai mult nu am cum să te ajut!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Incearca sa-ti recuperezi contul accesand https://help.yahoo.com/kb/SLN27051.html

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.