| iyony19 a întrebat:

La pasca cu aluat de pandispan se alege oricare reteta de pandispan pentru aluat si inainte de a pune umplutura de branza se da un pic la cuptor pentru a se intari putin, sau numai o reteta anume de pandispan se poate folosi?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îţi recomand pasca cu aluat de pandişpan!

Preferabil un aluat de cozonac.

Toate cele bune.

| dienuta1990 a răspuns:

Noi cand am pregatit pasca pentru sarbatorile pascale tot asa am facut si am vazut cum mama mea a pregatit.Intradevar se da putin la cuptor inainte de a pune umplutura.

| Misteriosulboschet a răspuns:

De fapt aluatul de pasca se face cu aluat de cozonac, nu cu cel de pandispan.