Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Nu poti scapa de depunerile de tartru decat la medicul stomatolog? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsul tau ceva mai detaliat. Abonarea la acel canal o poti considera ca pe o favoare din partea mea. Iar funda o meriti!

| alexbit90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc si eu happy

| ℛąin a răspuns:

Da, doar la medic poți.

| anonim_4396 explică (pentru ℛąin):

Multumesc pentru raspuns.

| Zaharia_Miluta_1968 a răspuns:

Detartrajul albeste? Cam cu cate nuante? Si pe langa detartraj mai trebuie facut ceva?

| alexbit90 a răspuns (pentru Zaharia_Miluta_1968):

Da, albeste, nu foarte tare dar o nuanta acolo... conteaza oricum poti vorbi asta direct cu medicul si cu siguranta iti poate da mai multe detalii

| PeFuga a răspuns (pentru Zaharia_Miluta_1968):

Detartrajul nu albeste. Doar da jos piatra de pe dinti. Air-flow-ul si periajul profesional aduc apoi dintii la culoarea lor naturala, care poate sa fie cu una-doua nuante mai deschisa decat culoarea anterioara igienizarii, de aceea da impresia ca albeste...

| PeFuga a răspuns (pentru Zaharia_Miluta_1968):

Piatra se indeparteaza doar in cabinetul stomatologic prin detartraj. Dupa ce scapi de aceasta povara o pornesti de la zero si incerci acasa, prin igiena corespunzatoare, sa eviti depuneri noi de tartru...