| Militară_Fotography_Club_Tehnică_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am inceput o scoala de asistenti medicali generalisti si am gandul pe mai departe sa devin kinetoterapeut ce acte as avea nevoie pentru a face acest curs? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartea de identitate.
Iti trebuie talent si simt, nu diplome.

| CuriousStuff a răspuns:

E alta specializare. Pentru a deveni kinetoterapeut cu acte in regula trebuie sa faci balneao-kineto-fizioterapie si recuperare in cadrul facultatii de medicina. Sau probabil sunt si alte scoli, dar daca faci asistenta medicala generala nu poti sa fii kinetoterapeut.