| Meme10Memu a întrebat:

Profetia din Biblie se implineste. 2 Timotei 3:1-5:"Dar să știi că în zilele din urmă+ vor fi timpuri critice, cărora cu greu li se va face față. 2 Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroși, trufași, blasfematori, neascultători de părinți, nerecunoscători, neloiali, 3 fără afecțiune naturală, refractari la* orice acord, calomniatori, fără stăpânire de sine, cruzi, neiubitori de bine, 4 trădători, încăpățânați, umflați de mândrie, mai degrabă iubitori de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, 5 având în aparență devoțiune față de Dumnezeu, dar negând puterea ei*;+ depărtează-te de astfel de oameni."

Astfel de oameni sunt cadavre spirituale ambulante. Cine ii baga in seama isi pierde timpul cu ei. Mortii spirtual isi asteapta moartea vesnica. Timpul este vital pentru a ajunge cu vestea buna a evangheliei lui Iisus la oamenii care au o dispozitie corecta pentru viata vesnica si care vor sincer sa-L caute pe adevaratul Dumnezeu care a facut cerurile si pamantul si care a inspirat oameni credinciosi sa scrie Biblia.

De ce credeti ca spune sa ignoram pe toti acestia sau sa ne departam de toti acestia inclusiv pe TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Biblia este o carte care ne descrie trecutul și viitorul. Este normal să aibă dreptate și ca profețiile să se îndeplinească.