| AvalohAlyn a întrebat:

Conform unui vis, pandemia de coronavirus se va sfârși in 2022, atunci se va produce vindecarea totala. La sfârșitul lui 2021 vor fi ultimele zvâcniri ale virusului, lumea se va vaccina și totul va reveni la normal in 2022 dar sa nu reprezinte pandemia asta începutul sfârșitului lumii sau a Apocalipsei...
Ce părere aveți? Pandemia este o lecție data de Creator? Daca da, vor urma și alte lecții posibil sfârșitul lumii.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu toată lumea se va vaccina.

| Celcestietot a răspuns:

Poate sa Apocalipsa in plina desfasurare, de ce nu.

| badpanda a răspuns:

O sa vina Covid 20, Covid 21, Covid 22.
Daca o doza de vaccin costa in jur de 19, 5 $ iti dai seama ce de bani intra la unii in buzunare.
Avand in vedere ca imunitatea dobandita prin vaccinare dureaza doar cateva luni va trebui sa ne revaccinam destul de des.
Imi vine in minte un filmulet cu Charile Chaplin cand el vindea geamuri si avea cu el un baietel care avea cateva pietre si ii facea rost de clienti.
Apocalipsa exista doar in cartea aia pentru retardati mintali numita Biblie.

| Dragosdoar a răspuns:

Da,uite e 2022 si nu s-a terminat nimic