| mrman a întrebat:

Buna imi puteti spune si mie diferenta dintre masonerie si iluminati si ce parere aveti voi despre ele Multumesc

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Illuminati nici nu se stie sigur daca chiar exista sau este doar un pretext.Da sa pornim de la teoria ca exista..Atunci putem spune ca Illuminati este cea mai puternica organizatie masonica din lume.Ce putem deduce de aici? Ca masoneria este foarte complexa..sunt mai multe ramuri adica. Illuminati fiind cea mai putenica ramura a masonerieihappy

| wpoieoit a răspuns:

In primul rand masoneria isi are originile inca din Egiptul Antic pe cand Illumianti este o societate secreta constituita la data de 1 mai 1776. Daca imi vrei parerea pot sa iti spun ca eu sunt un mare adept al teoriei conspiratiei si cred in teoriile conform carora aceste doua organizatii doresc sa conduca intr-un fel sau altul lumea.