| AvalohAlyn a întrebat:

Păreri despre cartea Supermintea (Head Strong) de Dave Asprey? A citit-o cineva și dacă da cum este? V-a ajutat? Îmi doresc și eu un "head strong" si sa imi schimb stilul de viata alimentar si nu numai pentru a avea o minte puternica asa cum sugereaza cartea ca te invata sa ai.O minte mai puternica si mai performanta mai ales ca sufăr de anxietate accentuata. Visul meu e sa iau bacalaureatul, sa intru la o facultate sau postliceala si apoi sa pot lucra ori in domeniul sanatatii ori in domeniul afacerilor mici/comertului. Oare cu cartea aceasta îți poți îmbunătăți și ajuta mintea?
Păreri de la cei ce au incercat-o? V-ati ajutat mintea? Chiar îmi doresc mult si eu sa am un un " head strong" și sa pot reusi îmbunătățirea performantelor cerebrale, cognitive și schimbarea stilului de viata intr-unul mai sănătos.Si o sa sper pana în ultima clipa la visele mele, chiar dacă am cum am zis mai sus in prezent anxietate accentuata.

Răspuns Câştigător
| dominik02021 a răspuns:

Salut! Nu am citit cartea, dar, am un sfat pentru tine. Aici nu este vorba despre carte, este vorba despre tine. Te va ajuta dacă pui suflet cand citești, să nu fi distras si să nu te plictisești dupa primele pagini. Contează foarte mult sa îți placă să citești. Cartea poate fii foarte bună, dar daca nu iti place să citești ai te plictisesti repede, vei spune ca este nașpa. Sfatul meu este sa o citești și să ne spui și nouă cum a fost. Mult succes.