| puscahoreangaion a întrebat:

Tabloul electric principal al unei scari este proprietatea ENEL S.A., ma refer la tabloul electric de la intrarea in scara a unui bloc?

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Tabloul electric este proprietatea furnizorului de energie electrica. Legal accesul la acest punct de alimentare electrica trebuie sa fie special asigurat, astfel incat sa nu fie accesibil tuturor persoanelor (a se citi Dorel happy )

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Cam tot curentul electric este furnizat de enel.

| Ghiorghe_Nicolae_1963 a răspuns:

Atit tabloul general (TG) de la inntrarea in bloc cit si tablourile aflate pe palier(etaj), sunt proprietatea ENEL, care le intretine si le revizuieste periodic. Dar de ce va inttereseaza?