| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Perioada de 20 de zile in care se poate da testul pentru redobandirea permisului incepe din momentul expirarii dovezii cu drept de circulatie? Si daca am predat dovada, perioada de 20 de zile incepe din momentul in care am predat-o?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada de 20 de zile incepe de la data de inceput a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce iar aceasta incepe cu ziua urmatoare a zilei in care ai predat dovada cu drept de circulatie.