| PopescuRaul123123 a întrebat:

Am spart un telefon din greseala si am vorbit cu baiatul caruia i-am spart telefonul si i-am spus ca il fac si mama lui m-a amenințat ca daca nu vine tata intr-o ora acasa o sa cheme politia, ar trebui sa imi fac griji?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția nu vine pentru un telefon spart.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Serios? Chiar l-ai spart din greșeală?
Vorbește cu tatăl tău și după ce ii explici problema, roagă-l să o contacteze, chiar si telefonic. Dacă ai greșit, suporți costul reparației, fiindcă asa e corect.
Politia vine, daca e chemată, depinde cum s-au desfășurat lucrurile și ce motive va invoca mama băiatului.