| Cozzminz a întrebat:

Am o intrebare legata de bursa de studiu la scoala.Mama este in strainatate iar tata este somer. La dosar trebuie sa pui informatii de la anaf despre salariul fiecarui parinte. Chestia este ca mama s-a dus si a cerut de pe la ea la munca si a spus ca e pentru bursa.I-au spus ca nu are nici o treaba daca este in alta tara mama.Am dat doasarul fara aceste documente si primul semestru am luat bursa dar se verifica din nou la inceputul semestrului al doi-lea si mi-au spus ca nu am acele documente, ca am luat bursa ilegal pana acum si ca daca nu aduc documente trebuie sa dau banii inapoi. Sa ascult secretara de la scoala sau sa o dau in continuare asa? (parerea mea este ca aia de la scoala nu stiu nimic) Mai ia cineva bursa de studiu si are parintii in alta tara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este adevarat ce ti-a spus secretara, asa ca este obligatoriu de depus adeverinta cu salariul mamei, indiferent ca lucreaza in tara sau strainatate, altfel nu se poate calcula venitul lunar mediu pe membru de familie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Asculta secretara, stie ea ce zice.