| Remussssssss a întrebat:

Sa zicem ca "bobita" vrea se se face presedinte al romaniei. ce trebuie sa faca bobita?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bobita nu poate "se se face" presedinte.
In schimb, daca indeplineste conditiile, poate candida la alegerile prezidentiale si, daca va obtine voturile necesare, va fi ales presedinte.

| Simpatic a răspuns:

Bobita fratele lui Dorel?
eu pe cei doi ii cunosc mai bine, ca-s cantareti
https://www.youtube.com/watch?v=49Di2Ydm44E

| gabicoo a răspuns:

Trebuie să candideze: Are votul meu.

| mODIN a răspuns:

Trebuie mai intai sa stanga un numar de semnaturi pentru a candida. Nu stiu exact care e numarul, dar in jur de 100.000. Deci deja trebuie sa fie relativ cunoscut si dorit de oameni inainte sa apara pe buletinul de vot. Apoi, dupa ce a strans nr minim de semnaturi, trebuie sa-i convinga pe ceilalti din tara sa-l voteze pe el mai mult decat il voteaza ceilalti.