| Kokomin777 a întrebat:

Daca am permis obținut in Romania, ulterior preschimbat in Uk si am suspendare 1 an in Uk, pot conduce in alte țări?
(Permisul nu a fost predat politiei)? Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| aimond a răspuns:

Daca ti sa solicitat sa il predai si nu o vei face perioada de suspendare se va prelungi cu pana la 3 ani. Poti conduce in afara tari doar daca detii un permis valid non DVLA eliberat de o alta tara. Deci cu permisul de uk nu se mai poate pentru ca pe perioada suspendari nu este valid.