| heos a întrebat:

Daca ai 14 ani si ai buletin poti sa mergi doar cu buletinul in Ungaria

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Minorii nu pot trece prin punctele de frontiera de cat insotiti de un parinte si cu procura de la celalalt.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa nu mai vorbeasca orice nestiutor pe aici, uite legea:
http://www.voiajuri.ro/info/acte-necesare.html

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu,ai nevoie de pasaport si parinti.

| Gabi19971983 a răspuns:

Oti pleca si fara un parinte, ai nevoie neaparat de pasaport pana la varsta de 18 ani.
Daca nu mergi cu parintii tai ai nevoie de procura lor, care costa 50 lei.
Deci la varsta ta trebuie sa ai pasaport si procura daca mergi fara parinti.
Succes!
Funda?

| elyfel a răspuns:

Daca nu ai 18 nu prea poti.