| FoXxEr a întrebat:

am si eu nevoie de niste drivere: Video,internet, proccesor, audio, + inca altele daca aveti aM PC windows xp sp2, Proccesor AMD, numai am cd-u cu drivere de la pc l-am pierdut... daca are cineva niste drivere care mi-ar trebui, sau aveti idee de unde as putea face rost de ele as fii foarte recunoscator.Ms

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Cauta unknown device identifier (udevice) pe google. e un program care identifica toate componentele din pc, chiar daca nu le identifica sistemul de operare. de acolo, vezi unde scrie modelul placii de baza, audio, retea, video etc etc si cauti pe google driverele respective. Sau reinstalezi win xp service pack 3, doarece sp3 are o baza de date mai marisoara de componente, si poate sa-ti instaleze driverele generice pe timpul instalarii os-ului (nu e sigur dar merita incercat). sa scrii driverele pe un cd sau ceva, sa nu se piarda

1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

Procesor de care? serie big grin?
placa video de care? serie big grin?
audio probabil ai realtek,
altele care? pentru ce? nume + serie la ce iti trebuie.

pentru internet... gasesti in pachetu de la UPC/Romtelecom/RDS. fiecare modem are un driver al sau