| BombonikaMov a întrebat:

Bună, TPU!

Am o problemă cu Google Play. Vreau să descarc nişte aplicaţii pe tableta mea, dar îmi spune " You haven't accessed the Google Play Store App (the white shopping bag app icon) on your device with this email account. " Ce ar trebui să fac? Dau FUNDIŢĂ!

1 răspuns:
| BirdPheonix a răspuns:

Buna, presupun ca tu vrei sa instalezi aplicatii din Google Play pe tableta ta de pe calculator. Asta pot deduce eu din eroare pe care spui ca o intanlesti. Am o singura intrebare: Ai sincronizat tableta ta cu contul tau de google? Daca nu, atunci trebuie sa conectezi tableta la Internet (preferabil Wireless) apoi navigheaza la Setarile tabletei si cauta ceva de genul "Conturi si sincronizare" unde cauta ceva de genul "Adauga un cont" si in cazul in care ai mai multe optiuni (Facebook, Twitter, MySpace...) cauta "Google Account" (Cont Google) si acolo configurezi cu contul tau de google. Nu pot fi 100% sigur in privinta denumirilor deoarece difera de la unele versiuni de Android la altele.

Sper ca ti-am fost de folos!