| XomeX a întrebat:

Cand este un cutremur unde trebuie sa te bagi (la bloc)?

Răspuns Câştigător
| がさいゆの a răspuns:

Buna.In ambele situatii si daca esti la bloc sau la casa trebuie sa stai sub tocul usii.Nu folosi liftul sau scarile si evita sa stai aproape de lucruri grele care se pot prabusi cum ar fi biroul. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Evilo a răspuns:

Toata lumea vorbeste despre prostii genu stai sub usa stai sub birou dar nu am timp sa iti explic de ce nu e bine exact, pot doar sa iti zic ca dintr-un studiu foarte logic si foarte bine facut ar trebui sa stai intre doua obiecte foarte apropiate. daca ai avea doua mese una langa alta ar fi bine sa le departezi putin si sa stai culcat intre ele(ca exemplu)