| Levington a întrebat:

Am si eu o intrebare! Pot lua leustean uscat si marar pe avion? Am cautat pe net si nu am primit un raspuns concret!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde unde călătorești. Din câte știu, în SUA și Canada (poate și în alte țări, dar de astea știu sigur) e strict interzis importul de produse animale sau vegetale. Pe un prieten l-au luat de urechi pentru că o potaie de la vamă l-a adulmecat cu o portocală uitată prin plase...

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Sunt incluse in categoria plantelor, ai voie dar numai in anumite conditii.

| Claxon987 a răspuns:

Da ai voie, te inteleg, si eu am cautat cand am fost in strainatate, au tot felul de ierburi mai putin cele ce merg la mancaruri romanesti

| Beatriceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Ai voie, atata timp cat sunt sigilate si se afla in bagaj.