| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Deci,din aprilie s-a schimbat bancnota de 50 de euro...intrebarea este, cele vechi de inainte mai sunt bune?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca nu ar fi? Pîna la epuizarea bancnotelor vechi vor circula in paralel cu bancnotele noi, ca altfel cum crezi ca se pot retrage din circulatie, intreaba la bancă sau citeste pe google.

| DovleacTurbat a răspuns:

Da.

| Staif a răspuns:

Mai merg un timp in circulatie. Dar nu la nesfarsit. Nu le pune la saltea pentru o suta de ani. Cel mai bine ar fi sa mergi la o casa de schimb ca sa le schimbi cu altele noi.