| Emanuel1x45 a întrebat:

Credeti ca noi astia de acum o sa prindem cand robotii ne vor inlocui sau cand va fi prelungita viata cu 30-100-de ani cat o fi? sau sunt sanse extrem de mici chiar imposibile sa ajungem noi sa vedem asta?

1 răspuns:
| TimmyTim a răspuns:

Eu cred ca e imposibil, în primul rand, sa ne înlocuiască robotii.
Știu-tehnologia evoluează, se fac roboti din ce în ce mai "inteligenți", dar din moment ce noi i am creat. Nu au cum sa ne înlocuiască.
Exista într-adevăr roboti/brate robotice în fabrici(etc), dar mai mult de atât nu vor putea sa facă.
Nu va fi niciodată ca în filmele SF.
Și de chestia cu "prelungirea vieții cu 30/100 de ani" este și va fi imposibila.
da! poți trăii "mai mult" dacă ai un stil de viata sănătos, dacă au grija de tine, dar nu va exista vreodată vreo metoda prin care sa ți prelungești viata voit. Iarăși chestii SF?