| Unicornys a întrebat:

Ce parere aveti despre imprumutarea cartilor? Sunteti pentru sau impotriva?

Răspuns Câştigător
| MagicForever a răspuns:

Pentru. Dar le imprumut doar prietenilor pe cara ii cunosc ca oameni grijulii. Imi place sa imprumut si eu carti de la prieteni dar ma port cu ele foarte atent si le intorc in termenul cuvenit.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le imprumut doar persoanelor de incredere.

| Rotazi a răspuns:

Ce fel de imprumut?
1. le iei tu de la biblioteca?
- Da, de acord!
2. le dai tu, altora?
- De acord, cu conditia sa le primesti inapoi intregi. Daca nu, cel ce a gresit, nu mai primeste. Ba eu, chiar ii mai si fac publicitate negativa printre cunoscuti.

| luiza247 a răspuns:

Total de acord. Dacă e vorba de a da altora cărţi, e super ok. Bine, eu oricum nu citesc nici o carte de două ori așa că nu mă interesează să o țin să se pună pe ea... oricum sunt recunoscătoare prietenilor mei care mi- au împrumutat cărți până ce m-am hotărât să îmi cumpăr un Kindle.

| CiungaCianga a răspuns:

Sunt impotriva. Mereu cand am imprumutat carti mi le-au intors deteriorate ( rupte, murdare, farafoi, coperta). Nu am imprumutat niciodata carti de la prieteni ca eu tot le rup!