| silviuilas a întrebat:

Care este temperatura medie pentru un perus? Adica la cat poate rezista minim si maxim! fundita! :X

Răspuns Câştigător
| Nikk96 a răspuns:

In urma testelor lui Cade si Dybas (1962) s-a constatat ca perusii, la o temperatura ideala de 20º, pot rezista timpe nelimitat fara apa happy
Temperatura minima este 10-15 grade iar cea maixima 25-30

2 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Temperatura minima este de 5-10 grade celsius iar maxima de 30grade celsius

| Fefekid a răspuns:

Al meu chiar in momentul asta e pe moarte nu mai deschide ochi da se misca si cade in fata