| Pentragram_Gabriel_2000 a întrebat:

Am un bichon maltez, iar acum este in calduri.La mine in cartier sunt tot felul de javre care incearca sa mi-o cordeasca de fiecare data cand ies cu ea.
Ieri am iesit cu ea si deodata mi-a fugit din lesa cand s-a speriat de un zgomot si a fugit in fata casei cu inca un caine dupa ea.Cand am ajuns eu cainele ala era pe ea si dadea la maxim ca un erou si imi este frica sa nu cumva sa mi-o fi cordito de-a binele si sa faca pui.

Intrebarea mea este:se poate intampla sa-si dea drumu intr-un timp atat de scurt? Caci nu a durat mult placerea lui, maxim 1-2 minute pana mi-am dat seama unde a fugit.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Imperecherea la caini, actul in sine, dureaza in jur de 30 de minute si raman lipiti ( atunci este imperecherea, pana atunci se da "in gol" pana cand o nimeste pe "femela")
Perioada de calduri, este in jur de 3 saptamani, dar dupa o saptamana o sa accepte masculi, daca nu iti doresti pui, pazeste-o ( numai cu lesa afara) ca nu este asa greu, si eu mi-am pazit cateaua timp de 7 ani ( dupa care am castrat-o).
Deci, casteaz-o sau ai grija de ea, catelele intra in calduri o data la 6 luni, deci de 2 ori pe an.

2 răspunsuri:
| chakra8 a răspuns:

"sa mi-o cordeasca"
"dadea la maxim ca un erou"
rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))))))
P.S.: castreaz-o.