| SanziiAndry a întrebat:

Joi, la școală, se organizează un târg. Acesta este un târg specific mărțișoarelor. Eu trebuie să fac cât mai multe mărțișoare și brățări albe cu roșu, dar nu știu cum. Îmi puteți zice cum să fac mărțișoare și brățări? Nu vreau videoclipuri! Pași.

Răspuns Câştigător
| iknowalongnamebuticannotuseit a răspuns:

Daca Martisorul este pentru mama, invatatoarea sau profesoara ta, suprapune doua cartonase albe, coase un chenar cu ata colorata, iar, separat, impleteste snurul. In mijloc poti lipi o poza - daca Martisorul este pentru mama ta, sau o floare naturala/presata daca il daruiesti invatatoarei sau profesoarei.

Daca vrei sa surprinzi prin ceva mai sofisticat, poti folosi orice material, de la hartie pana la catifea si orice accesorii doresti, fara vreo limita impusa, folosind ca instrument de lucru doar imaginatia nemarginita.

3 răspunsuri:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Martisorul se face simplu.Iei 2 fire de ata, unul rosu si altul alb si le infasori unul in urul celuilalt.Pt. bratara iei margele rosii si albe si la bagi pe un fier de ata

| BiaaMikaleson a răspuns:

Pai,sunt multe moduri de a face martisoare. poti prin quilling, cu margele(nu stiu cum sunt astea).Eu iti pot recomanda prin quilling, iti pot explica si e usor+ ca arata super dragute.

| Aldercy a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=H-nLdQQjg_0

pentru brăţare e simplu, sau poţi să faci împletită.