| Francixx15 a întrebat:

Acum putin timp, in vacanta de vara am gasit un pisic la mare in canal, l-am salvat si păstrat (noi stand la bloc si mai avand o pisica de 10 ani) ideea e ca deja e mare (e motan) are in jur de 8 luni. Doar ca de fiecare data cand incerc sa il iubesc nu vrea, nu toarce, nu face nimic ...doar ma musca! Poate unii se gandesc ca asa e el, nu e iubitor...doar ca de fiecare data cand mama mea il atinge toarce imediat, instant. Nu inteleg, sta numai cu mine, doarme cu mine (ca mama nu vrea sa doarma cu ea), nu il bat, ii dau de mancare dar tot la ea merge, chiar o urmareste. Ce logica e? Ma intreb daca ma iubeste. Ce sa fac sa fie si la mine la fel, sau cel putin tine la mine?
Funda!

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Orice animal de companie isi alege un singur stapan, pe ceilalti membrii doar îi accepta.Acest motan a ales-o pe mama ta drept stapan, momentan nu poti schimba nimic in comportamentul lui, cand se va maturiza, va cere afectiune/mangaiere din partea tuturor.Ai rabdare cu el,acum este la fel ca un copil mic,se simte bine in preajma persoanei pe care o considera mamica lui.Tu pentru el esti un fel de frate/sora,cu tine petrece timp, doarme, se joaca, dar cere, accepta si ofera afectiune doar mamei. Sper sa te ajute raspunsul meu.Sa-ti traiasca blanosii happy

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat