| alexaeolian a întrebat:

Salut mama se cearta cu tata si ea vrea sa plece si nu stiu ce sa fac de cand m-am nascut tata a inceput sa bea si chiar de acum 2 ani au inceput sa se certe si mama a a mai plecat o data spuneti-mi ce sa fac!cryingcryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Inteleg prin ce treci, asa am fost eu cam in aceeasi situatie ca a ta dar a mea e mai complicata si dificila. Tu nu ai nici o vina pentru tot ce se petrece, incearca sa vorbesti cu ei daca nu se poate discuta va trebui sa alegi cu cine sa locuiesti in caz ca ei dor vor divorta sad. Sunt sigura ca esti fata mare si frumoasa si vei intelege ce-ti voi spune si ce sa faci.Cand tatal tau e treaz(adica nu e beat)si mama ta e mai linistita adunai in camera sau undeva pe amandoi si discutati, spune-le sa faca amandoi compromisuri:Tatal tau sa numai bea si mama ta sa numai fie asa certareata(in caz ca e)Tu ii cunosti cel mai bine asa ca atunci cand vei vorbi cu ei spune-le pe fata ce te doare si tot ce nu-ti place la ei. Spunele ca daca nu se pot intelege sa se desparta decat sa mai traiti asa.Sa nu iti treaca prin cap gandul ca se cearta pentru ca tu existi sau ca nu te iubesc. Daca nu te doreau nu te faceau, si daca nu te iubeau nu iti cumpara calculatorul pe care il ai astazi si internetul. Te pot sfatui mai multe daca vrei iti voi spune in mesaje sau pe mess. Sper ca ti-am fost de folos si sper ca totul sa fie bine.Sarbatori Fericite happy

13 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Citesc unele raspunsuri si nu imi vine sa cred. Pai daca tatal tau bea de cand te-ai nascut tu, inseamna ca e cazut deja in patima betiei. Ce-ar fi sa te gandesti ca de atatia ani s-o fi saturat si maica-ta de scandal? Ce-o sa faci? O sa rogi doi oameni care nu se mai pot intelege sa stea impreuna de dragul tau? Mai bine accepta decizia pe care o iau ei de comun acord.

| Kylexy a răspuns:

Prindei in toane bune si spune-le ca cel afectat cand ei se cearta esti tu si daca sunt oameni cu capu pe umeri isi vor da seama amandoi.
Mult noroc

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Si inca ceva happy Daca ai o ruda cu care te intelegi mai bine spune-i ce se petrece ca sa poata discuta el/ea cu ei ca de la adulti la adulti happy

| Jeny1 a răspuns:

Sa te duci la ei, sa-i privesti si sa-i intrebi daca asta iti fac ei cadou de Craciun.Si sa-i intrebi daca ii poti ajuta cu vreun sfat!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Pai ar fi bine sa te muti cu mama ta daca spui ca tatal tau a inceput sa bea, pentru ca daca vine beat de la munca o sa isi verse nervii pe tine si nu poti a stii ce o sa se intample asa ca mai bine muta-te cu mama ta, Succes.

| weeds a răspuns:

Sa te obisnuiesti cu ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pleaca cu mama ta si lasa-l pe taicatu iubita

| RadioactiveUranium a răspuns:

Mai intai sa le zici lor daca asta e cadoul lor pentru tine de Mos Nicolae, Craciun si Revelion o cearta chiar chiar poate duce si la acte de violenta grave.In primul rand cand tatal tau e bine si nu e beat sa-l inviti sa stea putin de vorba cu tine s-ai spui ce te supara in comportamentul lui si sa ajunga el singur la o decizie apoi o vei invita si pe mama ta sa stea putin de vorba cu tine si s-ai spui sa nu mai fie chiar asa de certareata si ii vei spune si ei sa ajunga si ea la o conditie. Apoi ii vei lua pe amandoi si sa lezici tot ce ai pe suflet si sa le spui sa ajunga la o conditie iar daca ajung la conditia sa se divorteze va trebui sa accepti.Viata e ca un labirint nesfarsit si plin cu capcane la orice pas.

| BlackRockShooter_7690 a răspuns:

N-ai ce sa faci. daca nu se impaca, chiar nu avem ce sa iti spunem. iarta-ne.

| andana99 a răspuns:

Pai ai putea sa intervii si tu. Sau sa pleci impreuna cu mama ta, daca tatal tau este turmentat.imi pare rau pentru tine!

| alexaeolian explică:

[Sunt sigura ca esti fata mare si frumoasa si vei intelege ce-ti voi spune si ce sa faci.]hai ca aici ai dat-o in bara [Sunt sigura ca esti baiat mare si vei intelege ce-ti voi spune si ce sa faci.]

| roxanne22_8082 a răspuns:

Vai saracul de tine! din fericire am un sfat pentru tine. spune-le parintilor tai sa inceapa sa se inteleaga di nou. spune-i mamei tale cat de mult ti ca ei sa se inteleagasi sa te iubeasa.sa lucreze in echipa pentru cresterea ta.nu imi trebuie fundita caci ma bucur sa te ajut de fiecare data. vreau ca tu sa ai o familie impacata char acum de sarbatori.am vrut sa te ajut. daca sfatul meu nu te ajuta imi pare foarte rau! pa!

| mariaXx3 a răspuns:

O bate pe maicata?