| anonim_4396 a întrebat:

După sărbători am auzit niște bârfe urate despre mine. De la cumnata mea. Și acum câteva zile mama soacra ne-a invitat la ea. Iar eu i-am spus ca nu vin. Pentru ca s-ar putea sa fie și cumnata acolo. Și nu vreau sa o văd. Și mama soacra s-a suparat pe mine. Ce sa fac? Sa o sun sa îi spun ca totuși as vrea sa mă duc la ea?

Răspuns Câştigător
| Vladut2000L a răspuns:

Raspunsul la aceasta intrebare este deja in intrebare este acela sa o sunati si sa ii spuneti ca vreti sa mergeti la ea, din punctul meu de vedere ar fi bine sa vorbiti cu dumneaiei si daca va intreaba pe ocolite despre acele barfe sau direct sa va spuneti propriul punct de vedere despre acestea nu sa le ocoliti ca asa femeia nu o sa stie niciodata adevarul si o sa va creada vinovata.

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Tu pana la urma vrei sa-ti prezinti o imagine dar in acelasi timp nu vrei sa lupti pentru imaginea aia (faptul ca nu vrei sa mergi la mama soacra). Pune-te ca lumea pe picioare, nu baga de seama barfele, iar cand cineva iti prezinta o barfa, la randul tau nu te baga in vorbele respective. La fel daca mama soacra iti zice" cutarica x a spus ca tu ai facut nu stiu ce" tu poti sa-i spui direct ca si tu esti om si ii poti raspunde la intrebari.
Daca te ascunzi nu rezolvi nimic. Acum vorbeste cu mama soacra, tine-o aproape, nu vorbi urat de alte persoane pentru ca nu ajuta pe nimeni.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dar cine-i soacra ta? Judecator? Discuta cu sotul tau si gata. Eu nu le-am suflat undeva socrilor mei desi au fost oameni foarte buni. Nici nu ia-si fi lasat sa se bage in familia mea chit ca divortam.

| Bizon95 a răspuns:

Daca reactionezi SUPARACIOS la fiecare chestie pe care "o auzi", atunci sa fii de rahat, toata lumea o sa se supere pe tine si o sa ai o viata de rahat

PREFA-TE CA NU AI "AUZIT" NIMIC, pana cineva nu iti spune verde in fata NU AI NICI O TREABA

altfel, TOATA LUMEA BARFESTE, INTOTDEAUNA, tine de natura umana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea mănâncă rahat tot timpul, daca ai ști câte zic oamenii despre tine când nu ești de față, te-ai închide în casă toată viața laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bine ai procedat, Cel mai bine este să vorbeşti cu Soţul tău despre situaţia creată de cumnată, Să o sune el pe Mama lui şi sa i spună cum stau lucrurile

| stefanialuca1994 a răspuns:

Am uitat sa menționez ca bârfele i le-a spus mamei soacre.