| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU am o mare problema
Deci de 5 luni tatăl meu a decedat iar de câteva săptămâni mama are un 'iubit'
este foarte schimbată rece distanță aroganta foarte nervoasa țipă pe noi când nu vorbește cu el la telefon
Este mai mic decât ea cu 9 ani
zi de zi de când a apărut 'iubitul 'ei doar în cearta stăm fara sa facem ceva țipă ca nebuna pe noi și plânge când nu o suna pana acum 5 luni de când sa întâmplat cu tata nu vroia sa aud de 'barbati' era cea mai buna mama din lume iar acum se comporta cu noi de parcă am fi străin în casa de abia dacă sta sa vorbească cu noi 5 minute iar faza e ca barbatul asta își bate joc de ea se intalneste și cu alte femei iar pe ea o minte ca e la spital
Orice i arat nu mă crede
Am intrat pe contul la așa zisul ei iubit și i-am arat dovezi ca are alte iubite și se întâlnește cu ele și tot nu mă crede
La orice zice "va iau " "va fac " nu mai e cum era înainte acum e foarte schimbat de parcă ar vrea sa plecam din casa sa rămână singura

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate a avut relatia asta dinainte si a ascuns de voi sau poate si-a alinat durerea in bratele lui si e cumva dependenta, sau incearca sa gaseasca cat mai repede un inlocuitor sa va poata creste mai bine.
Cand vorbesti cu ea explica-i ca pe primul loc ar trebui sa ii fie copii apoi iubitul deoarece nu face altceva decat sa va indeparteze sau sa va bage in depresie si sa faceti vreo prostie.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu vrea să accepte că e înșelată, probabil e foarte îndrăgostită de iubitul ei, iar voi actualmente nu prea mai contaţi, prioritar în viața ei e iubitul. Cred că se teme să-l piardă, iar la voi nu se gândește, consideră că vă va avea oricum aproape, indiferent de cum se comportă. Părerea mea, las-o să-şi rezolve singură problemele, e femeie în toată firea.