| Anonim9991 a întrebat:

Bună mămici! Am un bebeluș de 5 luni și nu prea mai manaca, am fost și la urgenta și mi-a zis zis ca e sanatos am fost și la pediatru și mi-a zis ca nu e nevoie sa ii facem analize ca ea vede ca bebelușul e sanatos și vioi dar totuși nu manaca, a scăzut și în greutate, am fost și la medicul de familie și mi-a zis ca nu e ok ca nu manaca și ca trebuie făcute analize și după ce am fost la medicul de familie am mers la pediatru...eu în dimineața asta mam gândit ca poate are indigestie ceva poate i sa aplecat find ca i-am mai dat cereale din orez pentru 4 luni și i-am mai pus o leguma sau un fruct pentru ca asa mi-a zis doctori...doctorul de familie mi-a zis sa ii pun câte o leguma în orez și pediatru mi-a zis ca nu are voie legume pana la 6 luni sa ii pun câte un fruct și mam gandid ca poate i sa aplecat, a mai pățit cineva asa și cum ați rezolvat problema? Copil are 5 luni și acum o săptămână avea 6. 200kg acum cred ca a mai scăzut și manaca maxim 500 ml lapte pe zi

3 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

O hemoleucograma ati facut? Poate are o anemie feripriva si are nevoie de supliment de fier, dar asta va poate spune doctorul. Am auzit de copii care aveau hemoglobina mica datorita nivelului mic de fier si nu prea mancau.

| DeMicUnCălător a răspuns:

500 ml e bine. Înainte să-l hrănești, Încearcă să-l pacalesti cu dragoste, pupat, îmbrățișat, jucat și apoi o linguriță de ceva bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati sa ii dati lapte praf aptamil vitamine osteocare si multivitamine cu multiminerale