| ToxicF a întrebat:

Sa nu lasam apa sa curga fara motiv ajuta mediul inconjurator?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca apa să ajungă la tine la robinet, trebuie să fie potabilă (un proces foarte laborios de curățare de impurități).
În plus, apa este adusă la robinetul tău prin consum de energie electrică (motoare mari și puternice).
Energia electrică, știi și tu, se produce în centrale termoelectrice (care folosesc cărbune, păcură, plastic și poluează a naibii).
Așa că, da, ai intuit bine: consumând apa de la robinet în mod responsabil, ajutăm Natura să nu fie prea poluată.

Din păcate, pentru fiecare om responsabil ca tine există 999 de nemernici care lasă robinetele de apă deschise la maxim și ies din camere fără să stingă lumina în urma lor.

De aceea o să ne ia naiba pe toți, pentru că suntem înconjurați de idioți iresponsabili.

Fundă?