| Andra124 a întrebat:

La filologie bilingv engleza cum e materia.e grea, ușoară...mai multa gramatica? As vrea sa răspundeți dacă va aflați la acest profil...nu din auzite și cei care răspund sa fie la alt profil gen mate-info, științe etc.

Răspuns Câştigător
| Resource a răspuns:

Daca stii engleza foarte bine nu va fi greu deloc. Am fost pentru un an la acest profil, din pacate sau din fericire m-am mutat in Uk pentru studii avansate de engleza.(plus ca acolo se face totul in engleza.) Revenind la liceele bilingv din Romania, gramatica este de baza, ca intotdeauna. Literatura la fel.Totul se face in egala masura. Chiar te va ajuta in viata un astfel de liceu, avand posibilitati multiple dupa, parerea mea fiind una foarte buna si chair te sfatuiesc sa te inscrii.

1 răspuns:
| vSorin a răspuns:

Nu mai faci gramatică la română la liceu. Acolo înveți opere și alte lucruri. Bilingv engleză înseamnă mai multe ore pe săptămână, așa că dacă te ocupi și cu altceva s-ar putea să te incomodeze.