| Anonimuluscyk a întrebat:

De ce judecatorii, membrii armatei sau politiei nu pot candida pentru o functie in parlamentul Romaniei? Un raspuns cat mai dezvoltat daca se poate. Ofer funda+vot+un multumesc calduros

4 răspunsuri:
| 70NCU a răspuns:

Deoarece ei ( judecatorii, membrii armatei, membrii politiei) pot influenta negativ sau pozitiv deciziile luate in Parlament.

| ĐėėåĐėėå a răspuns:

Nu pot candida persoanele care exercita profesii sau functii.

| ĐėėåĐėėå a răspuns:

Nu pot candida persoanele care exercita profesii sau functii!