| anonim_4396 a întrebat:

Cum o-r sa fie mediile de la EN 2017 din județul Arges? Unii zic ca V-or scădea, deoarece nu s-au luat multe note de 10 in județul Arges.De exemplu daca la un liceu s-a intrat cu ultima medie 8, 93 cat ar putea sa scadă si cat ar putea sa creasca?

Răspuns Câştigător
| KeZiki a răspuns:

Sincer,dupa parerea mea, mediile vor ramane aproximativ la fel.Am inteles ca la romana a picat tot liric, care este preferat de multi pentru ca e usor, deci, la fel ca anul trecut, vor fi note mari la romana.La matematica am auzit ca a fost mai greut, iar asta s-ar putea sa scada mediile foarte putin.Nu cred ca vor fi foarte diferite, o sa oscileze putin in jurul celor din 2016.